Jak si objednat obědy v menze?

1) V KAS Centru informatiky si musím zřídit svou studentskou kartu či ISIC. Jakmile jí obdržím, musím čekat jeden den, než bude aktivní. Pak teprve mohu dojít do menzy, kde si ji na pokladně mohu nabít buď platbou hotově nebo platební kartou. A to na částku minimálně ceny jednoho oběda. Kredit musí být vždy minimálně roven ceně oběda(ů), které si chci objednat.

2) Abych se mohl přihlásit do objednávkového systému, musím si vygenerovat heslo. To provedu na jednom ze tří tabletů (menza CPTO, recepce naproti menze CPTO nebo lobby rektorát). Přiložím svou kartičku a na obrazovce vpravo nahoře se objeví ikonka „HESLO“, po jejím stisknutí se dole v řádku objeví červeně moje přihlašovací údaje do elektronického objednávkového systému menzy  na https://menza.ujep.cz/.

3) Objednání obědu provedu odkudkoliv elektronicky právě přes webovou stránku menzy: https://menza.ujep.cz/. Objednávat musím minimálně den dopředu (tj. dnes na zítra), a to nejpozději do 11.00 hodin. Objednávat mohu dopředu na všechny dny, které jsou již objednávkově aktivní, zpravidla to bývá týden dopředu. Objednávat lze jídlo buď přímo ke konzumaci v menze (vždy do 14.00 hodin) nebo jako balené jídlo, které si jen v menze vyzvednu (vždy do 14.30 hodin) a vezmu si ho s sebou. Objednávat lze vždy ze čtyř jídel buď samostatně nebo s polévkou.

4) Stejně jako musím den dopředu jídlo objednat, mohu jej den dopředu i případně zrušit, a to opět nejpozději do 11.00 hodin. Pokud to nestihnu, lze jej ještě po tomto čase vložit do burzy jídle (provedu v objednávkovém systému vždy na řádku za daným jídlem kliknutím na „DO BURZY“), kdy dám šanci někomu dalšímu si jej takto případně objednat. Pokud se tak stane, připadá jídlo na nového objednatele a s tím i finanční závazek ve výši ceny daného jídla. Pokud si z burzy mnou nabídnuté jídlo nikdo nevyzvedne, jde finanční závazek za objednané jídlo stále v plné výši za mnou. Stejně tak si i já mohu jídlo z burzy vyzvednout, pokud je nabízeno tj. za jídlem je aktivní ikonka „Z BURZY“.

5) Pokud si nestihnu o den dříve objednat, naleznu v menze i spoustu jídel ze studené či minutkové kuchyně, které si mohu koupit ihned na místě koupit a na pokladně uplatnit studentskou slevu na jídlo (na den lze uplatnit vždy jen jedna teplá studentská dotace ve výši 17,95 Kč a jedna studená dotace ve výši 7,18 Kč), od 19.02.2024 vedení UJEP ke státní dotaci přispívá dalších 50 Kč na teplé jídlo.

Těšíme se na vaši návštěvu a doufáme, že vám zde bude chutnat!!!

Vaše MENZA CPTO 🙂